Workshoplar


Bir workshop çalışması belirlenmiş bir konu veya temanın, o konu veya temaya uygun çalışmalarla kompakt hale getirildiği atölye uygulamaları demek benim anlayış, kavrayış ve tecrübelerime göre.


 

Belirlenen konu veya temanın dokunduğu kişileri bir araya getirdiği; sadece o kişilerin karşılaşmasının ve o zaman dilimini beraber geçirmelerinin bile yeterli olduğu bir alan.


 

Kendim yürütmek bir yana; ben de beni besleyeceğine inandığım, farklı insanlarla tanış olmak istediğim zamanlar ve özellikle kavrayışımda kendi çabalarımla ilerleyemediğim ve daha fazla deneyime ihtiyaç duyduğum konularda böylesi atölyelerin arayışına giriyorum bir katılımcı olarak.


 

Ben bu zamana kadar özellikle Psikoyoga kapsamında birçok workshop çalışmasının moderatörlüğünü yürüttüm. Geçmiş tüm atölyelerime sitenin portfolyo sekmesinden ulaşabilirsin.


 

Bazen bazı konular eğitim açacak kadar uzun vakitler istemez. 

 

Bazen bazı konular ise bir ders saatine ve rastgele gelmiş insanlar topluluğuna ihtiyaç duymaz.

 

Bazen bazı konu ve temalar; onun için toplaşan, birkaç saate sığdırılmış yoğun çalışmalarla ortaya çıkarılmak ve farkındalıklarla katılımcılarını evlerine uğurlamak ister.


 

Ben de bir temanın net ve ne istediğini bilerek bir araya gelen bir gruba hizmet etmesini istiyorsam hemen bir atölye içeriği yaratmak üzere işe koyuluyorum. 


 

Kendim üretmek bir yana; ulaşabildiğim kitle veya fark edebildiğim ihtiyaç konuları kendi kapasitem ile kısıtlı kalıyor elbet mecburen.


 

Dolayısıyla bu yazıyı okuyan değerli senden ricam; eğer aklında veya kalbinde varsa bir konu veya tema ya da eğer gerçek kılmamız için lojistik imkanların veya gönlün varsa bana ulaşman yeterli.

 

WhatsApp